Почетна / Tag Archives: Јувентус

Tag Archives: Јувентус

Јувентус со официјално соопштение за Роналдо

Италијанскиот шампион Јувентус објави соопштение за состојбата на Кристијано Роналдо. Напаѓачот се повреди синоќа во квалификацискиот натпревар за ЕП 2020 помеѓу Португалија и Србија (1:1). „Медицинските резултати во Португалија покажаа дека Роналдо има мали оштетувања на флексорните мускули на десното бедро. Неговиот статус ќе биде надгледуван, а потоа ќе се …

Повеќе »

Јуве нема да оди во САД за да избегне апсење на Роналдо?!

Јувентус прифаќа да биде дел од меѓународниот „Куп на Шампиони“ и следното лето, но само доколку италијанскиот првак сите свои натпревари ги игра во Азија наместо во САД. Ваквото барање на „старата дама“ се основа на стравувањата дека патување од другата страна на Атлантикот може да доведе до апсење на …

Повеќе »

Горан Пандев како во најдобрите времиња: Жртва “Старата дама”!

Нашиот репрезентативен капитен, Горан Пандев денеска беше херојот на Џеновa во победата против Јувентус, за кој ова е прв пораз оваа сезона во Серија А. Кога сме кај Горан Пандев и Јувентус, се чини дека на струмичанецот му лежи Старата дама и многу чесно знае да биде човек на одлука …

Повеќе »

Први несогласувања: Јувентус разочаран со одлуката на Роналдо

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација, Фернандо Сантош денес го објави списокот на играчи за почетокот на квалификациите за ЕУРО 2020 година. Најголемата португалска ѕвезда Кристиано Роналдо се враќа во репрезентацијата за прв пат после Мундијалот кој се играше во јуни минатата години и ќе го предводи тимот во мечевите против …

Повеќе »

УЕФА, слободно преименувајте ја ЛШ во – Лигата на Кристијано Роналдо!

Португалскиот голгетер Кристијано Роналдо одигра нова феноменална партија, па пак се запиша во книгите на рекордите на УЕФА Лигата на шампионите. Токму Португалецот е сопственик на еден куп рекорди во ова натпреварување, па фановите велат – преименувајте ја ЛШ во Кристијано Роналдо! На дуелот против Атлетико Мадрид, Роналдо урна три …

Повеќе »

Бомба одекна од Мадрид: Марсело заминува во Јувентус!

Весникот „АС“, кој е близок до Реал Мадрид тврди дека Марсело е разочаран од моменталниот статус и донел конечна одлука да го напушти Реал Мадрид. Неговите менаџери минатата недела имале два состаноци со раководството на „кралевите“ и побарале играчот да биде ставен на трансфер листа. Сега пристигна уште една потврда …

Повеќе »