Почетна / Tag Archives: Република Македонија

Tag Archives: Република Македонија

Офицерите откажуваат послушност: Нема да ја почитуваат наредбата на Шекеринска во актите кои ги изработува АРМ да стои Република Северна Македонија!

Според информациите кои стигнаа до нашата редакција министерката за одбрана, Радмила Шекеринска до Началникот на Генералштабот пуштила наредба, по која тој постапил и издал своја наредба со која се наредува во сите акти кои ги изработува АРМ и министерството за одбрана да стои Република Северна Македонија. – Јас, како офицер …

Повеќе »

Анѓушев ја именуваше Република Македонија, а Заев го разлади со Северна (ВИДЕО)

Во изјава за медиумите, Анѓушев и Заев го привлекоа вниманието на јавноста. Имено, тие водеа “полемика” за Република Македонија, односно Република Северна Македонија! Сепак, ова се случува кога срцето вели едно, а разумот друго … Срамот и очајот, како “титула и орден” ги доделуваме на пермиерот Зоран Заев, човекот кој …

Повеќе »