Почетна / Tag Archives: Реал Мадрид

Tag Archives: Реал Мадрид

Перез го договори првиот „галактико“: Азар од наредната сезона во Реал Мадрид!

Се чини дека првото големо засилување на Реал Мадрид ова лето е договорено. Станува збор за Еден Азар кој постигнал договор со клубот од своите соништа. Долго време се шпекулира за негова можна преселба во шпанската престолнина која ќе се оствари во текот на летниот период, пишува „Марка“. Наводно, сите …

Повеќе »

Реал Мадрид го претстави новиот “кралски храм”, најдобриот стадион на иднината

Во ВИП салата на Сантиаго Бернабеу денес беше презентиран проектот за ремоделација на фудбалскиот храм на мадридистите, која официјално ќе започне од престојоното лето. Целиот проект ќе чини 575 милиони евра и ќе биде финансиран од неколку банкарски кредити, кои ќе се вратат во наредните 30 години. Се очекува неговото …

Повеќе »

“Бомбардерот” Карлос се враќа во Реал Мадрид!

За почеток ќе работи во младинскиот тим. Роберто Карлос се врати во Реал Мадрид и ќе биде дел клубот каде што некогаш со успех играше на зелениот терен. Бразилската фудбалска легенда неодамна учеше за тренерска ПРО лиценца во Србија. Низ медиумите во Србија можеше да се прочита неговото име како …

Повеќе »

Нека види Солари како згрешил: Герет Бејл и Иско заиграа – веднаш стрелци за Реал Мадрид

Инаетот на Сантијаго Солари не само што не го остави подолго од четири месеци на клупата на Реал Мадрид, туку и „кралскиот клуб“ под негово водство испадна од конкуренција за сите трофеи. А, само требаше да им верува на најискусните во екипата како што тоа го прави сега Зидан. Иско …

Повеќе »

Кралот се враќа кај кралевите: Зидан повторно тренер на Реал Мадрид

Зинедин Зидан по девет месеци се враќа на клупата на Реал Мадрид. „Кралскиот клуб“ го разреши досегашниот тренер Сантјаго Солари и потпиша три и полгодишен договор со француската фудбалска легенда. „Бордот на директори денеска одлучи да го раскине договорот со тренерот на првиот тим Сантјаго Солари и на негово место …

Повеќе »

Шпанците сигурни: Мурињо доаѓа во Реал 100%, добива буџет од 550 милиони!

Реал Мадрид на лето ќе прави голема реконструкција на тимот и сигурно ќе ја започне сезоната со нов тренер, а британскиот весник „Телеграф“ го објави новиот кормилар на „кралевите“. Имено, весникот на својата насловна страна напиша: „Мурињо се враќа во Реал Мадрид 100%“, притоа остава можност „Специјалниот“ да го преземе кормилото …

Повеќе »

Бомба одекна од Мадрид: Марсело заминува во Јувентус!

Весникот „АС“, кој е близок до Реал Мадрид тврди дека Марсело е разочаран од моменталниот статус и донел конечна одлука да го напушти Реал Мадрид. Неговите менаџери минатата недела имале два состаноци со раководството на „кралевите“ и побарале играчот да биде ставен на трансфер листа. Сега пристигна уште една потврда …

Повеќе »