Почетна / Tag Archives: Кристијано Роналдо

Tag Archives: Кристијано Роналдо

Меси направи топ 5 избор: Јас и Роналдо сме на врвот, а потоа следат….

Лионел Меси во изминативе неколку часа стана вистинска топ тема во светската спортска јавност, а причина за тоа е опширното интервју кое го направи за познатото аргентинско радио, „947FMRadio de Argentina“. Меси во разговорот призна дека критиките кои ги добива од јавноста во Аргентина почнале да влијаат и врз неговиот …

Повеќе »

Кристијано Роналдо замина во Барселона, фановите веќе шпекулираат!

Еден од најдобрите фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо заработи повреда за време на квалификацискиот меч за ЕП помеѓу Португалија и Србија. Италијанските медиуми објавија дека Јувентус на Роналдо му договорил прегледи во една болница во Барселона бидејќи тоа го барал самиот играч. Тие саката и нивни мислење бидејќи оваа болница …

Повеќе »

Мускулна повреда за Роналдо, Јуве и Португалија во шок

Репрезентацијата на Португалија на домашен терен има негатива од 0-1 против Србија, но она што го загрижува селекторот Фернандо Сантош и фановите е повредата на Кристијано Роналдо. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, во 29. минута почувствува болка во мускулот на ногата и веднаш побара замена. По реакцијата на лекарскиот …

Повеќе »

Јуве нема да оди во САД за да избегне апсење на Роналдо?!

Јувентус прифаќа да биде дел од меѓународниот „Куп на Шампиони“ и следното лето, но само доколку италијанскиот првак сите свои натпревари ги игра во Азија наместо во САД. Ваквото барање на „старата дама“ се основа на стравувањата дека патување од другата страна на Атлантикот може да доведе до апсење на …

Повеќе »

Страшен проект се подготвува: Меси и Роналдо ќе играат во иста екипа од 2020!?

Дејвид Бекам пред неколку години го најави својот амбициозен проект за новиот тим Интер Мајами, во кој сака да ангажира врвни фудбалски имиња, а американските медиуми денеска објавија приказна, која го „стресе“ светот. Кристијано Роналдо и Лионел Меси постојано се главна тема на светските медиуми, а денеска беа на американските, …

Повеќе »

УЕФА, слободно преименувајте ја ЛШ во – Лигата на Кристијано Роналдо!

Португалскиот голгетер Кристијано Роналдо одигра нова феноменална партија, па пак се запиша во книгите на рекордите на УЕФА Лигата на шампионите. Токму Португалецот е сопственик на еден куп рекорди во ова натпреварување, па фановите велат – преименувајте ја ЛШ во Кристијано Роналдо! На дуелот против Атлетико Мадрид, Роналдо урна три …

Повеќе »