Почетна / Tag Archives: Зоран Заев

Tag Archives: Зоран Заев

Зоран Заев се нарече зајаче, а потоа го изговори познатото “мрчење” (ВИДЕО)

Откако се заредија патетиките со севернокорејско изразување љубов и култ кон лидерот, што го видовме во Куманово и Прилеп, еве не и во останатите градови. Митинзите на СДСМ влегуваат во фаза на естрада и за секое присуство ќе треба да се наплаќа влезница. Дека е така, и дека станува стандард, …

Повеќе »

Во чест на Ципрас, премиерот Заев ќе му посака добредојде пред табла со Северна Македонија

Првата посета на грчки премиер на Скопје ќе ја следат стотина акредитирани новинари, а во живо ќе биде пренесувана од националните телевизии. Заев и Ципрас ги пробија „планините“ меѓу двете земји. Првата официјална посета на грчки премиер на Република Северна Македонија, однапред го доби епитетот „историска“. Алексис Ципрас и неговиот …

Повеќе »

Зоран Заев: Нема шанси да ја сменам, Катица Јанева е институција во Северна!

Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА, смета дека вака поставенота законска уреденост на Специјалното јавно обвинителство е добра и дека неговата инкорпорирање во редовното обвинителство ќе значи дека ќе ја гони и сегашната власт. Тој истакна дека прашањето дали да остане Катица Јанева на чело на СЈО е институционално …

Повеќе »

Александар Пандов: Заев се изгуби во неговата фашистичка улога низ Македонија

Фашистот Заев издвои две како главни причини зошто заедно со претседателските избори не треба да има и парламентарни. Првата беше што после реализација на Тиранската платформа, Бугарскиот договор и Договорот од Нивици, тој и клептоманите околу него ќе се насочеле кон економијата! Ако денот по утрото се познава, така и …

Повеќе »

Анѓушев ја именуваше Република Македонија, а Заев го разлади со Северна (ВИДЕО)

Во изјава за медиумите, Анѓушев и Заев го привлекоа вниманието на јавноста. Имено, тие водеа “полемика” за Република Македонија, односно Република Северна Македонија! Сепак, ова се случува кога срцето вели едно, а разумот друго … Срамот и очајот, како “титула и орден” ги доделуваме на пермиерот Зоран Заев, човекот кој …

Повеќе »