Последни новости

Интервју со Јован Илиески – Face of the Week

Пред самиот почеток, како би се претставил Јован Илиески пред нашата читателска публика, кој е Јован – кратко CV? Јован не би се дефинирал. Јас не знам и никогаш не сум знаел да направам CV, а и тешко дека ќе можам да се ставам во неколку реченици. Човек сум, со …

Повеќе »

Македонска клетва: Борисов во самоизолација

Бугарскиот премиер Бојко Борисов од денeска е во самоизолација, откако бил во контакт со заразен со коронавирус. Бугарскиот премиер Бојко Борисов беше тестиран денеска пред средбата во Софија со Кејт Крач, член на американскиот Стејт департмент за економски развој, енергија и развој, објави Ројтерс. Тој ќе остане дома по контактот …

Повеќе »

Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава. Како што објави Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ), денеска починал познатиот и почитуван хирург од Штип, Ѓорѓи Денков. Денеска во 67-та година од животот почина познатиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков. Сочувство до семејството, колегите …

Повеќе »