Последни новости

СДС во паника: ВМРО-ДПМНЕ в среда ќе протестира против поскапувањето на струјата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека неговата партија в среда ќе организира протест против поскапувањето на струјата, на денешната прес-конференција пред партиското седиште. Како што кажа Мицкоски, протестот ќе почне пред Министерството за правда, а ќе заврши пред Регулаторната комисија за енергетика. „Во среда на 9 септември во 18 …

Повеќе »

Запален автобус „се прошета“ по автопатот Миладиновци-Штип, нема повредени и загинати лица

Празен автобус на штипската компанија „Кит-го“ се самозапали на автопатот Миладиновци-Штип кај месноста Крушица. Во автобусот бил само возачот, кој безуспешно се обидел да го изгаси запалениот автобус. Поради тоа што се запалил на удолница, автобусот во пламен се спуштил од локацијата на која се запалил стотици метри подолу, удрил …

Повеќе »

Нови 30 дена притвор за браќата Усеини поради страв дека ќе избегаат

Охридскиот советник од редовите на ДУИ, Нефи Усеини и неговиот брат добија нови 30 дена притвор по барање на Обвинителството, поради страв дека тие ќе избегаат. Браќата се гонат за физичкиот напад врз охриѓанецот Спирко Топаловски. Тие веќе осум дена се наоѓаат во притвор, откако претходно полицијата не можеше да …

Повеќе »