Почетна / Забава / Ноќен живот

Ноќен живот

Подгответе се за спектакл: По 4 години, “Angels Cafe” го враќа урбаниот живот во Штип

Драги Ангели, Пред нас е уште едно прекрасно доживување. После 4 години пауза, конечно вратите на #Ангелс кафе ќе бидат ширум отворени за сите љубители на убавите нешта. Повеќе од една година се работеше на новиот проект кој нема ништо исто со ,,стариот,, #АнгелсКафе. Исто е само името на локалот …

Повеќе »

Ерупција во најава: Роберт Димитров го најави отворањето на култното „Angels Cafe“

Во последното интервју на Роберт Димитров дадено за www.trendseteri.com, на големо задоволство, тој своите фанови ги израдува со најава дека култното „Angels Cafe“, завршува со целосната реконструкција. Во продолжение, во целост ви го пренесуваме неговиот одговор … Се надевам до крајот на април ќе бидеме спремни за отворање. Ова реновирање …

Повеќе »

Струмица почнува да го живее ритамот на карневалот

Од вечер градот под Царевите кули почнува да живее во ритамот на карневалот. Со карневалската забава и дружење на гостите од странство со преставници на карневалските групи од Струмица, која почнува во 18 часот и одржувањето на традиционалниот маскенбал во Хотелот „Сириус“ со почеток во 21 часот, на кој се …

Повеќе »

Бразилски “земјотрес”: Најлудиот карневал на светот повторно ги тресе улиците од Рио де Жанеиро

Илјадници танчари од прославените школи за самба од Рио де Жанеиро синоќа ги почнаа традиционалните паради како централен настан на најголемиот карневал на светот, кој формално беше отворен во петокот. Вкупно 14 школи од таканаречената елитна „специјална група“ ќе земат учество во дводневните паради, што се одржуваат на специјално изградениот …

Повеќе »