Светот ја доби првата вакцина против корона: Русија најави производство и официјална употреба од следниот месец

Руската конкуренција ги забрза вакцините во светот: Патентирана прва вакцина против Ковид-19 во Кина

Кинеската компанија специјализирана за вакцини „Кансино бајолоџикс“ ја патентираше првата потенцијална вакцина против Ковид-19 наречена „Ad5-nCOV“, јавуваат државните медиуми, повикувајќи...

Страна 1 од 14 1 2 14

Актуелно

Избор на Уредник

Добредојде Назад!

Најави се со твојот акаунт подолу

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.