Локално

Иван Јорданов: Кадија те тужи – кадија те суди

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, повика на оговорност и разрешување на хорор сторијата во штипската Клиничка болница. Во продолжение погледнете ја целосната пресконференција на Иван Јорданов: https://www.facebook.com/1786008074782827/posts/3739175162799432/

Повеќе »

Михаела до Ален Ѓорѓиев: Колку пропусти се нормални, кажете бројка да престанам да бројам

Михаела е еден од многуте сведоци за хоророт во штипската Клиничка болница. Откако нејзината мајка почина поради недостаток на кислородна боца и немарност на лекарите, морбидната сторија Михаела ја продолжува и денес. За трагедијата да биде поголема, пропустите на директорот Ален и неговиот тим немаат крај. Еве што изјави Михаела …

Повеќе »

Јорданов предупреди, но хоророт во Штип се случи!

Во емисијата на ТВ Алфа – “Заспиј ако можеш”, пратеникот Иван Јорданов во неколку наврати потенцираше и апелираше дека штипската Клиничка болница нема никакви услови за Ковид центар, а ниту пак соодветна опрема која ќе биде во служба на хоспитализираните пациенти. Овој негов апел не допре до службите и одговорните, …

Повеќе »

Јорданов: Наместо пари кај народот, СДС зема пари од народот со намена за магариња и фризури

Штипскиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, преку говорница од собранието на Република Македонија се обрати кон претставниците од власта и ги потсети на времињата некогаш и денес. Јорданов посочи дека со овие политики на СДС, Македонија се ближи до високо ризичните земји кои се задолжени до гуша и …

Повеќе »

Јорданов: Бараме не еден туку четири викенди без ДДВ да добијат граѓаните на Македонија

Актуелниот претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, Иван Јорданов, преку собраниската говорница ја поздрави власта со одличен предлог и порача: Бараме не еден туку четири викенди без ДДВ да добијат граѓаните на Македонија!

Повеќе »

Јорданов: СДС ја носи државата во неповрат, илјада пати кажана лага станува вистина

Актуелниот претседател на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Штип, Иван Јорданов, преку собраниската говорница ја разобличи суровата вистината на власта во Македонија и порача: “Македонија и Црна Гора, се единствените земји во Европа, во кои образовниот процес се’ уште не е почнат”. Илјада пати кажана лага станува вистина, ова е вашето …

Повеќе »

Јорданов: Како што добивме датум за ЕУ, така славиме и за одобрение на брана на Отиња

Како што се ближат Локалните избори, така СДС се повеќе се плетка во сопствената пајажина, обвиена во лаги, манипулации и тежок криминал. Веќе добро ни се познати бедните и лажни прослави за добиен датум и влез во ЕУ, а уште повеќе за штипјани познати се децениските лаги за градба на …

Повеќе »

Штипјани ќе го паметат по жичарата: И официјално Бочварски ја отстапи функцијата на градоначалник

Денеска се одржа примопредавање на функцијата градоначалник на Општина Штип, досегашниот градоначалник и нов министер за транспорт и врски, Благој Бочварски ја предаде функцијата на досегашниот претседател на Совет на Општина Штип, Јане Миланов. Новиот министер за транспорт и врски се заблагодари на граѓаните, вработените во јавната адмистрација, раководителите, директорите …

Повеќе »

Штипјани конечно го дочекаа 21 век: Конечно градскиот стадион во Штип се поднови со 500 нови столчиња

Фудбалскиот второлигаш Брегалница обави дека добила 500 столчиња кои се дел од првата фаза од реконструкцијата на трибините на Градскиот стадион во Штип. Благодарност до Општинскиот фудбалски сојуз и Фудбалската федерација на Македонија за донацијата со која стадионот ќе добие нов лик, а сите наши навивачи и љубители на фудбалот …

Повеќе »

Чао Баже: Во Штип ќе има предвремени избори за градоначалник

Откако градоначалникот на Штип Благој Бочварски ќе ја преземе министерската функција во Министерството за транспорт и врски, Општината ќе добие в. д. градоначалник. Тој ќе биде избран од редовите на советниците во Советот на Општина Штип и ќе ја врши функцијата до одржување на предвремени избори за градоначалник. „Колку точно …

Повеќе »