Почетна / Мултимедија

Мултимедија

Од утре се укинува полицискиот час

Владата на денешната седница донела одлука од утре да се укине полицискиот час. Според извори на ТВ21, одлука има и за рестораните и кафулињата кои треба да започнат со работа од четврток (28.05.2020) Одлуките официјално ќе се дознаат во 19:00 часот кога и ќе биде прес конференцијата на претседателот на …

Повеќе »

Поплава во СЈО, уништени доказни материјали? (ВИДЕО)

Се’ во животот си има свој век на траење, па така и СЈО! Во поплава од пукната цевка од парно во подрумските простории на СЈО минатата недела, уништена е дел од документацијата за три предмети: „Империја“, „Триста“ и „Шпион“.

Повеќе »

19 најнеобични куќи низ светот

Куќата е простор кај што луѓето го поминуваат поголемиот дел од времето во денот, домот може да биде на планина, во авион па дури и на карпа. Погледнете ги овие 19 необични куќи во кои некој ја ожиевал својата фантазија.

Повеќе »