Почетна / Настани на денот / Локално / Јорданов предупреди, но хоророт во Штип се случи!

Јорданов предупреди, но хоророт во Штип се случи!

Во емисијата на ТВ Алфа – “Заспиј ако можеш”, пратеникот Иван Јорданов во неколку наврати потенцираше и апелираше дека штипската Клиничка болница нема никакви услови за Ковид центар, а ниту пак соодветна опрема која ќе биде во служба на хоспитализираните пациенти.
Овој негов апел не допре до службите и одговорните, но за жал се покажа како точен и вистинит.

Во изминатиот ден штипската и македонската јавност ја потресе црното и морбидно сведоштво на Михаела, чија мајка на жалост починала во хорор кличинката болница на Штип.
Нејзинata Фејсбук објава можете да го прочитате на следниот линк:

https://www.facebook.com/mdovicinska/posts/2757395411190063

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Светска банка: Беда и сормаштија, пад на македонската економија од 4,1 %

Светската банка не е загрижена за зголемувањето на јавниот долг во земјата. Иако велат, тој …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *