Почетна / Интервјуа / Колумни / Јорданов до Бочварски: За тендерите се работи!

Јорданов до Бочварски: За тендерите се работи!

Пратеникот во собранието на Република Македонија и претседател на ОК Вмро Дпмне Штип, Иван Јорданов, упати порака до градоначаникот во заминување, Бочварски, напоменувајќи дека целиот трансфер од една на друга позиција е заради лошото менаџирање на Благој Бочварски со Општина Штип.

Еве што Јорданов напиша на неговиот Фејсбук профил:

Јорданов ја потсети и јавноста дека ако политичар како Бочварски кој во Штип успеа да изгради едвај 1000 метри патишта, тогаш што треба да очекува една држава во која ваков лик ќе биде министер за транспорт и врски.

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава. Како што објави Асоцијацијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *