Почетна / Настани на денот / Локално / Штипјани конечно го дочекаа 21 век: Конечно градскиот стадион во Штип се поднови со 500 нови столчиња

Штипјани конечно го дочекаа 21 век: Конечно градскиот стадион во Штип се поднови со 500 нови столчиња

Фудбалскиот второлигаш Брегалница обави дека добила 500 столчиња кои се дел од првата фаза од реконструкцијата на трибините на Градскиот стадион во Штип.

Благодарност до Општинскиот фудбалски сојуз и Фудбалската федерација на Македонија за донацијата со која стадионот ќе добие нов лик, а сите наши навивачи и љубители на фудбалот ќе имаат далеку подобри услови за следење на натпреварите на клубот. Во иднина секако продолжуваат и дополнителните активности за доизградба на Градскиот стадион во Штип – вели извршниот директор на Брегалница, Емил Тодев.

Брегалница предводена од Добринко Илиевски се подготвува за стартот на новата сезона. Во првото коло во сабота, Брегалница и гостува на Саса во Македонска каменица.

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Јорданов: Наместо пари кај народот, СДС зема пари од народот со намена за магариња и фризури

Штипскиот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Иван Јорданов, преку говорница од собранието на Република Македонија …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *