Почетна / Настани на денот / Македонија / Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава.

Како што објави Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ), денеска починал познатиот и почитуван хирург од Штип, Ѓорѓи Денков.

Денеска во 67-та година од животот почина познатиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков. Сочувство до семејството, колегите и пријателите. Ова е 9-та жртва од медицинската фела во ковид-19 пандемијата. Ве молиме почитувајте ги мерките за заштита и спречување на ширењето на САРС-КоВ-2. Овие загубени животи не смеат да бидат залудни – напишаа од АСМЛ.

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Светска банка: Беда и сормаштија, пад на македонската економија од 4,1 %

Светската банка не е загрижена за зголемувањето на јавниот долг во земјата. Иако велат, тој …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *