Почетна / Настани на денот / Пекинг слави: Во болниците нема повеќе пациенти со Ковид-19
epa08161530 Security personnel wearing hazardous material suits wait to measure body temperatures of passengers at the entrance of a subway station in Beijing, China, 25 January 2020. Two airports in Beijing will start to measure temperatures for arriving passengers from 25 January 2020 as the outbreak of coronavirus has so far claimed 41 lives and infected about 1300 others, according to media reports. EPA-EFE/WU HONG

Пекинг слави: Во болниците нема повеќе пациенти со Ковид-19

Во болниците во Пекинг, првпат од почетокот на пандемијата на коронавирусот во Кина, нема повеќе пациенти со Ковид-19.

Последните двајца пациенти кои биле лекувани од коронавирус се пуштени од болница, соопшти Одборот за здравствена заштита во Пекинг.

Од почетокот на епидемијата во Кина, во Пекинг се регистрирани 935 случаи на заболени со овој вирус.

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава. Како што објави Асоцијацијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *