Почетна / Забава / Ова го можат само „Саксакустикс“: Со изведба на „Бела“ ги пробија црните денови создадени од корона (ВИДЕО)

Ова го можат само „Саксакустикс“: Со изведба на „Бела“ ги пробија црните денови создадени од корона (ВИДЕО)

Карантинските денови кај еден бенд делуваа поразлично.

Запознајте се со Саксакустикс: гитара (Никола), саксофон (Иван), вокал (Иво). Тие се активни со своите проекти и настапи на ниво на целата држава веќе подолг период. Од нив сме навикнати да очекуваме несекојдневни и специфични преработки на песни од нашето музичко поднебје.

Така и овој пат ви го претставуваме нивниот најнов проект. Преработката на БЕЛА од Ристо Самарџиев која ќе ве врати во едни убави времиња! Интересно кај нив е што во нивните видеа не се самите тие во преден план туку предност даваат на статистите и на други таленти кои се дел од проектот!

Сите девојки во видеото се пријавени на претходно објавен оглас и сами спремиле свои материјали кои се преточени во едно крајно видео кое само по себе носи заразна енергија!

Погледнете, слушнете и уверете се …

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

За 10 евра добиваш цел пакет: Алиса заработува многу пари само од својот сексапил

Алиса Гудвин е поранешна сопруга на поранешниот фудбалер на Ливерпул, Џермејн Пенант, а оваа англиска …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *