Почетна / Настани на денот / Македонија / Нема крај на македонската мака: Нови цени на горивата од полноќ

Нема крај на македонската мака: Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска напладне, како и секој работен понеделник, треба да ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95, ЕУРОСУПЕР-98 и ЕУРОДИЗЕЛ горивата минатата недела се зголемија за по половина денар. Соодветно на тоа, еден литар 95-октански бензин сега чини 59.50 денари, еден литар 98-0ктански бензин чини 61.50 денари, а еден литар дизел чини 50.50 денари.

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава. Како што објави Асоцијацијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *