Почетна / Забава / Музика / Бура од емоции донесе изведбата на Дамјан Стоименовски – Уживајте во перформансот на “Мајко” (ВИДЕО)

Бура од емоции донесе изведбата на Дамјан Стоименовски – Уживајте во перформансот на “Мајко” (ВИДЕО)

Дамјан Стоименовски уште еднаш ја воодушеви македонската публика, овој пат преку интерпретација на познатата песна од Лозано – “Мајко”.

Ова младо момче кое има 18 години е страствен љубител на музиката и пеењето, а ова постојано го покажува и на дело.

Тој редовно посетува часови по пеење, а досега има свои забележителни настапи на државни натпревари по пеење каде што има освоено две први и една втора награда.

Во продолжение внимавајте на пулсот и тактот на вашето срце, доаѓа бура од емоции, доаѓа ново музичко име на македонската сцена, уживајте во изведбата на Дамјан!

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Еве кога продолжуваат снимањата на „Ѕвездите на Гранд“

Поради вонредната состојба во Србија беа откажени снимањата на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *