Почетна / Интервјуа / Колумни / Апасиев за СДС: Партија ли е, нарко-картел ли е ?

Апасиев за СДС: Партија ли е, нарко-картел ли е ?

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев имаше свој коментар на разрешувањето и апсењето на Директорот на ЈП Улици и патишта – Скопје, Сенад Смаиловиќ заради поседување на кокаин.

-Партија ли е, нарко-картел ли е? #СДСкокаинска напиша на Твитер, Апасиев.

За потсетување во полицискиот билтен вчера беше објавено дека на 15 август во 22.40 часот на ул.„Владо Малески“ во Струга, полициски службеници од Полициската станица Струга го лишиле од слобода С.С.(33) од Скопје, затоа што при преглед кај него бил пронајден кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов веднаш го разреши Смаиловиќ од директорската функција.

За Стефан Колевски

Можеби Ќе ви се допадне

Познат штипски хирург почина од Ковид-19

Ковид-19 зеде уште една жртва од медицинската фела во земјава. Како што објави Асоцијацијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *